خودرو باکس

سیستم تعلیق (فنربندی) خودرو چگونه عمل میکند؟

سیستم تعلیق (فنربندی) خودرو چگونه عمل میکند؟

زمانی که بر روی یک سطح صاف قرار میگیرید، وظیفه سیستم تعلیق (فنربندی) خودرو، کار آسانی به نظر میرسد. اما اگر سرعتگیرها کمتر به شما ضربه وارد کنند آنوقت متوجه میشوید که اهمیت سیستم تعلیق چیست.

سیستم تعلیق خودرو در یک نگاه

حقیقت این است که سیستم تعلیق خودرو حجم کار زیادی را در خودرو به دوش دارد. هر قطعه این سیستم بیشتر از هر عضو دیگری فشار را تحمل میکند. سیستم تعلیق یا فنربندی خودرو میان بدنه و چرخ های خودرو قرارگرفته است و به منظور برآورده کردن اهداف مهمی در خودرو به کارگرفته میشود. در حالت ایده ­آل، یک سیستم تعلیق مناسب و سالم، ضربات و دیگر ناهمواری های جاده را جذب میکند. به این ترتیب ضربه اثری بر کابین داخلی خودرو نداشته و سرنشینان با آرامش بیشتری به مسیر ادامه میدهند. این ویژگی سیستم تعلیق، از دیدگاه مسافر اهمیت بسیار بالایی دارد، درحالی که ممکن است راننده به دیگر فواید این سیستم نیز آشنا باشد. همچنین فنربندی خودرو وظیفه دارد که تا حدممکن چرخ های خودرو را به زمین بچسباند.

چرخ ­ها، نقش مهمی را در امنیت و عملکرد بهتر خودرو بازی میکنند. لاستیک های خودرو تنها نقاطی از وسیله هستند که زمین را لمس میکنند. این صحبت به معنای آن است که لاستیک ها باید همزمان که به زمین نیرو وارد میکنند به طرفین بچرخند، درحالی که وظیفه متوقف کردن خودرو نیز بر عهده آنهاست. بدون سیستم تعلیق که وظیفه جذب ضربات وارده از دست اندازها را بر عهده دارد، خودرو لرزیده و تلوتلو خواهد خورد و ادامه آن را هم خودتان میدانید! همانطور که سیستم تعلیق یک راه حل عالی برای جاده های ناهموار است اما این پیچیدگی را اضافه میکند که لاستیک ها، تمام وظایف آن ها را انجام میدهند. احتمالا باید برای مسافرت های بهاری، لاستیک های خودتان را چک بکنید!

به همین دلیل است که سیستم تعلیق بسیار پیچیده است. اجزای زیادی در این سیستم دخیل هستند و اگر تنها یک جز بشکند و یا حتی خم بشود، کل سیستم دچار اختلال و تخریب خواهدشد.

 

سیستم تعلیق خودرو چطور کار میکند؟

برای بیشتر اجزا، خودروهای مدرن سیستم تعلیق مجزا برای جلو و عقب خودرو درنظر گرفته اند. این سیستم ها به هرچرخ این اجازه را میدهند که مستقل از دیگر اجزا، وظیفه خود را انجام دهند. البته بعضی از خودروها از محورهای ساده تر به دلیل هزینه های کمتر و طراحی ساده تر استفاده میکنند. مشکلی که در لاستیک های عقب خودرو وجود دارد عدم حرکت مستقل آنها است. زاویه گیری آنها معمولا به نسبت یکدیگر است و کمتر با سطح جاده زاویه گیری میکنند. این اتفاقات تا زمانی بود که فورد موستانگ این رویه را تغییر داد و زیر فشار انتقادهایی مبنی بر فداکردن شیوه های قدیمی قرارگرفت.

محورهای میله ای همچنین باعث توزیع وزن عدم ارتجاع ناخواسته میشوند. وزن جهش به وزنی گفته میشود که به روی سیستم تعلیق فشار وارد نمیکند. وزنی که به روی سیستم تعلیق قرار میگیرد را وزن ارتجاعی میگویند. داشتن وزن عدم ارتجاع کمتر به نسبت وزن ارتجاعی، ماشین را سبک تر و حتی سریعتر خواهد کرد. در نقطه مقابل، افزایش این وزن رانندگی را سخت کرده و توانایی کنترل وسیله را به حد زیادی کاهش میدهد.

سیستم تعلیق مستقل جلو خودرو، به هر لاستیک اجازه میدهد که به طور مجزا بالا پایین رفته و ضربات را بگیرند. در این سیستم یک بازوی کنترل به وسط محور سیستم تعلیق متصل شده است. قرارگیری هر جز از سیستم تعلیق جلو بسیار اهمیت دارد. این اهمیت به خاطر کنترل دائمی، راحت و امن فرمان و چرخ ها می باشد. تکنولوژی سیستم تعلیق عقب نیز مانند جلو است با این تفاوت که حرکت دینامیکی فرمان روی سیستم تعلیق عقب خودرو تاثیری ندارد. زیرا لاستیک های عقب با چرخاندن خودرو گردشی نخواهند داشت.

جاذب های ضربه در هنگام فعالیت سیستم تعلیق، باعث استهلاک و فشار بیش از اندازه میشوند. ارتجاع فنرها به منظور دور کردن وزن اضافی از روی لاستیک ها و مقاومت در برابر متراکم شدن و فشار زیاد به حرکت درمی آیند. جاذب های ضربه و شوک، سیلندرهایی هستند که با روغن مخصوص پرشده اند و سیستم تعلیق رو مجبور به انبساط و انقباض کرده تا از فشارهای وارده جلوگیری کنند. جاذب های ضربه جدید، حساس به سرعت هستند. به این معنی که در ضربه های کم، نرم تر و در ضربه های شدیدتر مقاومت بالاتری را از خود نشان میدهند.

بیشتر خودروها، مخصوصا خودروهای کوچک، از سیستم مک فرسون استفاده میکنند. در سیستم تعلیق مک فرسون، چرخ از زیر توسط میله ای به شاسی و کمک فنر متصل است. از آن جا که فنر به اتاق وصل می شود، بدنه از ضربات کاملا مصون نخواهد بود.

سیستم تعلیق مک فرسون (McPherson)

سیستم تعلیق خودرو، چگونه باعث راحتی بیشتر مسافرین میشود؟

زمانی که موقع رانندگی احساس بدی نسبت به هموار یا ناهموار بودن جاده ندارید، یعنی سیستم تعلیق وظیفه خودش را به درستی انجام داده است. فنرها زمانی که نیاز باشد بالا پایین میروند، بدون آنکه لرزشی را به خودرو و کابین داخلی وارد کنند. ضربه های ناچیزی از جاده همواره به راننده میرسد و فقط زمانی که سرعت خودرو بالا برود، مسافرین نیز میتوانند ضرباتی را روی شانه هایشان احساس کنند.

 

چگونه سیستم تعلیق، باعث میشود که خودرو به جاده بچسبد و جدا نشود؟

ثابت ماندن خودرو روی چهارچرخ خود روی جاده به عوامل مختلفی بستگی دارد. قدرت کشش خودرو و همچنین توزیع مناسب نیرو در اثر فشارهای وارده مختلف از این عوامل هستند. به منظور ایجاد ثبات در زمان توقف، نیاز به سیستم تعلیقضروری میرسد. در غیر اینصورت در زمان ترمزکردن جلو ماشین بلند شده و به عقب برخواهدگشت. همچنین برای شتاب گیری روان تر در هنگام بازشدن دریچه سوخت، وجود سیستم تعلیق کمک بزرگی خواهد بود.

همچنین سیستم های تعلیق قطعا دچار مشکلاتی ناخواسته خواهندشد. سیستم های تعلیقی که ایده آل نبوده و به صورت مناسب به کارگرفته نشده اند، ممکن است مشکلات زیر را به وجود بیاورند:

  • چرخیدن خودرو بدون کنترل راننده

زمانی که از روی یک سرعتگیر عبور میکنید و خودرو بدون کنترل شما به سمت راست و یا چپ میچرخد، نشان از تنظیم ضعیف سیستم تعلیق در خودرو شما دارد.

  • چرخیدن بیش از اندازه خودرو در هنگام چرخاندن فرمان

معمولا زمانی که چرخ های عقب قدرت اصطکاکی و کشش خود را از دست بدهند، تغییراتی در وزن توزیع شده به وجود خواهد آمد.

  • چرخیدن کمتر از میزان دلخواه در هنگام چرخاندن فرمان

معمولا زمانی که چرخ های جلو قدرت اصطکاکی و کشش خود را از دست بدهند، تغییراتی در وزن توزیع شده به وجود خواهد آمد.

موارد 2و3 در جاده های لغزنده، وضعیتی به مراتب بدتر را خواهند داشت.

 

نگهداری سیستم تعلیق خودرو

از آنجایی که وظیفه اصلی سیستم تعلیق محافظت خودرو و سرنشینان آن از ضربات وارده و جذب این فشارها است، اجزا این سیستم از مواد کاملا با کیفیت و ماندگار ساخته شده اند. همچنین در خودروهای مدرن یک سری اجزا وجود دارند که اصطلاحا “فرا مهندسی” شده اند و به کیفیت آن افزوده شده است. با این وجود، به دلیل ضربات و حرکات بسیار این اجزا صدمه خواهند دید.

برچسب ها : سیستم تعلیق فنربندی سیستم تعلیق خودرو مک فرسون
تاریخ : 1396/05/16
0

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یک خودرو , قیمت خودرو , قیمت روز خودرو ,قیمت لوازم یدکی, قیمت روز ماشین , قیمت خودرو داخلی , قیمت خودرو خارجی , قیمت خودرو صفر , نوسان قیمت خودرو , نمودار قیمت خودرو ,یک خودرو , قیمت خودرو , قیمت روز خودرو , قیمت ماشین , قیمت روز ماشین , قیمت خودرو داخلی , قیمت خودرو خارجی , قیمت خودرو وارداتی , قیمت ایران خودرو , قیمت خودرو سایپا , قیمت ماشین ایران خودرو , قیمت ماشین سایپا , قیمت خودرو صفر , نوسان قیمت خودرو , نمودار قیمت خودرو

قیمت خودرو,قیمت ماشین,قیمت اتومبیل,قیمت روز خودرو, سایت معرفی خودرو ,سایت قیمت خودرو ,برنامه مخصوص خودرو ,نرم فزار خودرو,سخت افزار خودرو,قیمت روز ماشین ,قیمت روزانه خودرو,تصاویر خودرو, عکس خودرو,ابعاد خودرو,خودرو ,قیمت خودرو در ایران, قیمت آنلاین خودرو در ایران,سایپا,پارس خودرو,آسان موتور,اطلس خودرو,مدیران خودرو,ستاره ایران,پرشیا خودرو,کرمان موتور,خودروسازان راین,رامک خودرو,ایران خودرو,قیمت جدید خودرو , سایت رسمی , ثبت نام اینترنتی خودرو ,پیش فروش ,فروش نقدی,درج قیمت روزانه انواع خودروهای داخلی و وارداتی" اتومبیل, بانک اطلاعات خودرو، قیمت خودرو، قیمت ماشین،قیمت اتومبیل, مقایسه و انتخاب ماشین ,خودرو, نرخ خودرو، خرید خودرو، فروش خودرو، ماشین دست دوم، خودرو دست دوم,آگهی خودرو

خرید خودرو با امکان جستجو بر اساس قیمت خودرو ، بررسی خودرو ، فروش خودرو ، فیلم بررسی خودروهای روز ایران قیمت روز خودرو ، اخبار خودرو خودرو باکس, مشخصات فنی,خودرو,آگهی, بررسی,آگهی خودرو,اخبار خودرو,فنی,خرید خودرو,قیمت خودرو,فروش خودرو,گالری خودرو,مقالات خودرو,مشخصات فنی خودرو گالری ماشین -گالری خودرو -عکس ماشین -تصویر ماشین -ماشین های جدید -ماشین اسپرت-عکس اسپرت-ماشین های سنگین -ماشین های سبک -بنز -بی ام و-ماک -ایویکو -اسکانیا -رنو -ماشین های ایرانی -ماشین ها ی خارجی -ماشین خسته -وسیله نقلیه -ماشین معدن -لودر -بولدوزر - picزیبا ترین -راهسازی -عکس -تصویر -جذاب -دیدنی -وبلاگ حرفه ای- تیونینگ- بزرگ ترین وبلاگ عکس- بروز ترین وبلاگ-حرفه ای ترین - پر بیننده ترین -تصاویر کم یاب - تصاویر نایاب -برترین وبلاگ-عکس های منتخب - -مکانیک -تصاویر ماشین -تصاویر خودرو-تصاویر ماشین های اسپرت ایرانی و خارجی-راهسازی -تویوتا-بنز اس ال ار -رنو -گالری عکس های توپ-لامبورگینی گالاردو- لندرور -فورد-ماشین های آینده-خودروهای فردا -خودرو های آینده -BMW SX-بی ام و اس ایکس - جی ام سیGMCماشین های قدیمی جدیدترین خودروهای داخلی و خارجی به همراه قیمت روز خودرو گالری تصاویر خودرو و مقالات خودرو به همراه اخبار خودرو مشخصات فنی خرید خودرو آگهی خودرو خدمات پس از فروش مکانیک خودرو مقالات خودرو باکس خودرو باکس آگهی خرید فروش خودروهای هاچ بک هاچ‌بک یا به اصطلاح انگلیسی Hatchback به خودروهایی گفته می شود که صندوق عقب آنها تقریباً حذف شده و درب صندوق عقب و شیشه عقب خودرو یکی بوده و به صورت عمودی باز می‌شود . معمولاً با باز کردن این در علاوه بر فضای بار به داخل خودرو نیز دسترسی وجود دارد ، که همین مورد تعریفی دیگر از خودروی هاچ بک را نیز ارائه می دهد که ، به خودرویی که درب آن داخل بدنه باز شده و دارای 3 ستون بدنه می باشد ، خودروی هاچ بک گفته می شود . البته ذکر این نکته را نباید فراموش نمود که ، خودروهایی با ارتفاع مشخص ( که این تعریف خودروهای SUV و یا همان شاسی بلندها را از این نقطه نظر دور خواهد نمود ) شامل حال این مجموعه خواهند شد . خودروهای اسپرت این رده از خودروها همیشه دارای جذابیتی خاص بوده که تمام اقشار جامعه جذب این مورد گردیده اند . همیشه خبر سازترین خبرها ، هیجان انگیزترین خبرها و کلا هر آنچه رکورد برای دنیای خودرو در مورد سرعت ، شتاب و ... وجود دارد را باید در این کلاس از خودروها پیگیری نمود . در این کلاس از بدنه به خودروهایی گفته می شود که به مانند خودروهای سدان دارای 3 ستون و یا 2 ستون بوده ، و همگی دارای یک وجه مشترک بوده ، که آن وجه مشترک داشتن 2 درب برای ورود و خروج از خودرو می باشد . خودروهای کروکی خودروی کروکی یا خودرو دارای سقف جمع‌شونده یا کانورتیبل که در اصطلاح انگلیسی Convertible‏ نامیده می شود ،‏ خودرویی است که در کنار اینکه متعلق به یکی از کلاس‌های استاندارد خودرو است ، سقف آن دارای قابلیت جمع شوندگی داشته و یا همان قابلیت تا شدن سقف ( جمع شدن و بر روی یکدیگر قرار می گیرند و یا به صورتی و مکانیزمی جمع شده و در پست صندلی ها پنهان می شود ) ، را نیز داشته باشد . خودروهای فست بک ، لیفت بک فست بک ( البته در برخی موارد به جای مورد فست بک لیفت بک هم نیز می توان استفاده نمود ) یا به اصطلاح انگلیسی Fast-back به خودرویی گفته می شود که حالت خاصی از ترکیب بین سه ( 3 ) بدنه سدان ، هاچ بک و اسپرت می باشد . البته این خودروها با معرفی Mercedes Benz CLS جایگاه خویش را در میان مردم شناسایی نموده اند که در همان اوایل به این خودروها نام اسپرت کوپه داده بودند و با رقبای اسپرت خودشان قیاس می شده اند . در این میان رقابت BMW 6 Series از سال 2005 تا کنون با این رقیب سنتی خویش بسیار برای همه جذاب و دیدنی بوده است . طراحی اینگونه خودروها به گونه‌ای است که سقف با شیب ملایم و پیوسته به سمت انتهای بالایی سپر عقب خودرو به پایین آمده ، به طوری که سقف و صندوق عقب به صورت یکسان ( یک تکه ) دیده می شوند .

خودرو باکس آگهی خودرو

خودرو باکس آگهی خودرو

قیمت خودرو ماشین

خودرو باکس آگهی و بررسی
خرید خودرو و آگهی خودرو
خودرو باکس آگهی و بررسی
خرید خودرو و آگهی خودرو
خودرو باکس آگهی خودرو خودرو باکس آگهی خودرو قیمت خودرو ماشین خودرو باکس آگهی و بررسی خرید خودرو و آگهی قیمت خودرو باکس آگهی و بررسی خرید خودرو و آگهی قیمت خودرو باکس خرید و بررسی خودرو خودرو باکس خرید و بررسی خودرو خودرو باکس خرید و بررسی خودرو